دات نت نیوک

افتتاح رویداد بین المللی نگاهی به هنر شرق آسیا

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
افتتاح رویداد بین المللی نگاهی به هنر شرق آسیا

رویداد بین المللی "نگاهی به هنر شرق آسیا" با رویکرد "پژوهش محور" با نمایش بیش از 300 اثر هنری در شاخه‌های گوناگون هنرهای تجسمی از کشورهای: ژاپن، چین، هند، نپال و تبت پنج شنبه 26‌دی 1398 ساعت 16 برگزار می‌شود .

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع) شهرام بابایی مدیر این موزه ضمن اعلام خبر فوق افزود: آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه در رشته‌های: نقاشی، به‌ویژه مکتب نقاشی‌های نائیو مادوبانی هند، چاپ (حکاکی روی چوب، اوکیوئه) مجسمه، طراحی پارچه، صنایع دستی و کاربردی است که برخی از آن‌ها برای نخستین بار در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرند.

وی در ادامه هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی را کمک به رشد آگاهی مردم نسبت به هنرهای آیینی و دینی فرهنگ‌های دیگر، همبستگی و تبادل فرهنگی بین ملت‌ها و تعمیق مشترکات فرهنگی و هنری بین ایران و کشورهای شرق آسیا عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه می‌تواند تاثیر بسزایی در شناخت هرچه بیشتر هنر و تمدن درخشان چند هزار ساله شرق آسیا و ارتباط آن با فرهنگ و هنر شکوهمند و دیرینه ایرانی داشته باشد.

رئیس موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در پایان اظهار داشت: همزمان با آیین گشایش این رویداد دو کارگاه آموزشی نیز از ساعت 15 به شرح زیر برگزار می‌شوند: "ساختار شناسی آثار لاکی شرق دور(اوروشی)" با حضور دکتر سیامک علیزاده و میترا اعتضادی و با حضور اعضای کمیته حفاظت ایکوم ایران "Icom-CC" و همچنین "معرفی مراحل ساخت اثر هنری با متریال چینی سلولزی" با هدایت دکتر مهناز محمدزاده میانجی عضو هیات علمی دانشگاه هنر الزهرا (س).

لازم به ذکر است آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه، گزیده‌ای از مجموعه درخشانی است که طی چندین دهه توسط انسان‌هایی وارسته و اهل فرهنگ و هنر و خوش ذوق جناب آقای دکتر جهانگیر کازرونی و سرکار خانم فریال سلحشور جمع‌آوری شده است.

این نمایشگاه از 28 دی تا 28 اسفند به غیر از ایام تعطیل ساعت 9 تا 18 پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان می‌باشد.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 831 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.