دات نت نیوک

نمایشگاه مجازی "نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی"

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه مجازی "نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی"

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي ديني امام علي (ع)، نمایشگاه مجازی "نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی با نمایش 30 اثر از آثار موجود در گنجینه موزه با تاکید بر طرح و نقش های ایرانی اسلامی 1 تا 30 آذر هر شب يك اثر در صفحه اینستاگرام موزه به نمایش در می آید.

این نمایشگاه مجازی با نمایش آثاری از هنرمندانی چون پرویز کلانتری، حسین همدانی، شهلا حبیبی، محمد علی ترقی، آیدین آغداشلو، ناصر آراسته، ابواحسن افشار، اسداله کیانی، الهه مقدمی، جواد حکیمی، حسین محجوبی، علی اکبر صادقی، علی شیرازی، فضل اله طباطبایی، قدرت الله عاقلی، محسن یونسی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

هنرمند ایرانی با بهره گرفتن از بستر حکمت و عرفان اسلامی در فضایی نمادین به آفرینش می پردازد، گاهی به شیوه کاملا مجردو انتزاعی، گاهی الهام گرفته از واقعیت ملموس و گاهی نیز با اغراق در ویژگی های واقعی نقوش خاصی را با عملکرد های متفاوت نقش می کند.

آثاری که از گنجینه موزه انتخاب شده نمونه های بارزی از نقاشی هایی است که در یک سده ی اخیر از نقوش و نمادهای ایرانی به شکل های مختلف و در سبک های متفاوت بهره گرفته که با وجود اختلاف شیوه، دارای اشتراک های فراوانی در محتوا هستند.

علاقه مندان جهت بازدید نمایشگاه می توانند به صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به آدرس iaram_art مراجعه نمايند.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 685 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.